| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 440.0 kcal / 1,841.0 kJ |
| Protein | 44.4 g |
| Carbohydrates | 27.8 g |
| Sugar content in carbohydrates | 4.2 g |
| Fat | 16.8 g |
| Saturated fat content in fats | 5.8 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 23.5 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |