| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 555.0 kcal / 2,322.1 kJ |
| Protein | 5.6 g |
| Carbohydrates | 55.6 g |
| Sugar content in carbohydrates | 52.8 g |
| Fat | 36.1 g |
| Saturated fat content in fats | 19.4 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 2.8 g |
| Sodium | 0.1 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |