| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 316.0 kcal / 1,322.1 kJ |
| Protein | 15.0 g |
| Carbohydrates | 40 g |
| Sugar content in carbohydrates | 1.3 g |
| Fat | 10.0 g |
| Saturated fat content in fats | n.A. |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 2.9 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |